Bezuinigingen op TU Delft, ontslagen niet uitgesloten

Bezuinigingen maken dat medewerkers van universiteiten in Twente, Middelburg en Amsterdam ontslagen worden. Ook de TU Delft kampt met forse bezuinigingen, maar wil nog niets loslaten over eventuele ontslagen.
Universiteitsgebouw TU Delft | Bron: Pourya Gohari via Unsplash

Nog niet concreet 
Bij de Universiteit Twente worden ruim veertig medewerkers ontslagen, bij University College Roosevelt in Middelburg moeten twintig mensen weg en de Vrije Universiteit Amsterdam moet naar verwachting tientallen contracten gaan ontbinden. Op vragen van Omroep Delft aan de TU Delft over eventuele ontslagplannen laat een woordvoerder weten: "Op dit moment werken we nog uit wat de bezuinigingen concreet gaan betekenen."   

Half miljard bezuinigingen 
Oorzaak van de ontslagen bij verschillende universiteiten in het land is een combinatie van verschillende factoren. Allereerst de bezuinigingen van het kabinet waardoor er ruim een half miljard euro minder gaat naar hoger onderwijs en wetenschap. Verder zorgen hogere kosten, zoals bijvoorbeeld voor het verwarmen van universiteitsgebouwen ervoor dat universiteiten een lege spaarpot hebben. Dan is er ook nog de kans op minder inkomsten als het wetsvoorstel om minder internationale studenten toe te laten tot Nederlandse universiteiten wordt goedgekeurd. 

Bezuinigingsopdracht 
Journalistiek platform Delta van de TU Delft meldt dat alle faculteiten de komende maanden moeten bedenken hoe ze tien procent minder kunnen uitgeven. Het college van bestuur geeft zichzelf ook dezelfde bezuinigingsopdracht. In totaal moet er 35 miljoen euro bezuinigd worden.