Bruggedicht op gerenoveerde Hambrug

Sinds begin dit jaar is de Hambrug over het Rijn-Schiekanaal voor groot onderhoud drie maanden buiten gebruik. Begin april wordt de fiets- en voetgangersbrug teruggeplaatst, met wel iets heel speciaals: een bruggedicht. Presentatoren Cor Groenewegen en Karin Jongsma spraken met dichter Vincent Cellucci en typografisch ontwerper Monice Janson in het radioprogramma Delft Centraal.

Vincent Celluci (2e van links) en Monice Janson (2e van rechts) in de studio van Delft Centraal | Foto: Redactie Omroep Delft

Vincent Cellucci is de auteur van het gedicht. Naast schrijver en dichter is hij werkzaam als conservator in de bibliotheek van de TU Delft. Vincent schreef het gedicht vanuit zijn eigen ervaring als international in Delft. Het is het eerste gedicht dat hij schreef over Delft. Hij heeft zich laten inspireren door de fiets, een populair vervoersmiddel in Nederland. Hij vindt het een fantastisch vervoersmiddel. Een nadeel is het Hollandse weer: regelmatig valt er een regenbui op je hoofd. Het gedicht heet dan ook ‘One Puddle’, vertaling: 'Een Plas.'  

Wachtverzachter 
Het typografische ontwerp komt uit handen van Monice Janson. Eerder deed Monice dit al voor een bruggedicht dat aan de onderzijde van de Parkhavenbrug in Rotterdam is aangebracht. In Delft is werk van haar te zien op een kopgeval in de Hillenlaan. Net zoals in Rotterdam wordt op de Hambrug het gedicht op de onderkant van de brug aangebracht. Het gedicht is alleen te zien voor diegenen die moeten wachten op de open brug. Monice: "Het gedicht dient als wachtverzachter voor wanneer de brug openstaat." 
 
Connectie 
Vincent wil met het gedicht bereiken dat het als verbinding dient tussen de universiteit en de stad, net zoals de Hambrug dat ook letterlijk doet. De brug, die op ongeveer honderd meter van de Sint Sebastiaansbrug ligt, vormt voor veel studenten en medewerkers van de TU Delft de verbinding tussen de stad en de universiteit. Vanuit het internationale karakter van de universiteit zal het gedicht dan ook zowel in het Nederlands als in het Engels te lezen zijn.  
 
Onthulling 
Hoe het gedicht verder gaat, blijft nog een verrassing. Volgende week wordt het gedicht aangebracht op de werf van Hollandia in Krimpen aan den IJssel. Op vrijdag 4 april, vanaf 16:00 uur, is de officiële opening van de Hambrug en de onthulling van het gedicht met wethouder Frank van Vliet.