Filmhuis Lumen verkoopt pand Doelenplein aan Hanno
Filmhuis Lumen heeft haar huidige locatie aan het Doelenplein verkocht aan buren Hanno Groots café. De verkoop markeert een nieuwe fase voor het filmhuis, dat zich voorbereidt op de verhuizing naar een nieuw pand in het Van Leeuwenhoekpark.
De eigenaren van Hanno, Hugo Zonneveld en Kim Verhoeff, lichten de aankoop toe: “En dan komt ineens het pand van je buren te koop. Die kans komt maar één keer voorbij. Bij Hanno komen we ernstig ruimte te kort, het pand is natuurlijk te groot om alleen een opslag te worden,” vertellen ze. Het café is van plan het pand een publieke functie te geven die volgens hen het Doelenplein nog aantrekkelijker zal maken. “Omdat we graag verrassen gaan we zo lang mogelijk geheimhouden wat dat precies gaat zijn,” voegen ze eraan toe.
Vertrouwen in de toekomst
Filmhuis Lumen is blij met de verkoop en kijkt met vertrouwen naar de toekomst. Toine van Helden, namens het bestuur van Lumen, reageert enthousiast: “Wij zijn heel blij met de verkoop van het pand en hebben er alle vertrouwen in dat Hanno daar ook iets geweldigs gaat neerzetten."
Vier filmzalen
De verhuizing van Lumen naar het nieuwe pand aan het Van Leeuwenhoekpark is gepland voor maart 2026. Tot die tijd blijft het filmhuis draaien aan het Doelenplein. De nieuwe locatie biedt meer ruimte met vier filmzalen en een twee keer zo grote foyer.