Van boomhut tot kinderkippenhok: Woongroep Taste!Delft in actie
De buurttuin moet hoognodig worden opgeknapt, vinden de bewoners van woongroep Taste!Delft. Daarom zijn ze een actie gestart. Van de anderhalve ton die nodig is voor het opknapproject, hebben ze al 80 duizend opgehaald. “Het zijn de laatste loodjes voor de tuin, die ook de gemeenschapstuin van de buurt is,” zegt bewoner Job de Vogel (27).
Op de trampoline, in een hoek van de tuin, zijn drie buurtkinderen druk bezig met een tikspel. “Deze tuin is voor iedereen," zegt De Vogel. De tuin in de wijk Voorhof hoort bij het huis waarin hij woont, en waar hij deel uitmaakt van de woongroep. Het is een christelijke woongroep is, maar de bewoner benadrukt dat de activiteiten en de tuin losstaan van het geloof: "Iedereen is welkom, ongeacht achtergrond, religie of levensovertuiging."
Sinds anderhalf jaar is de groep bezig met de renovatie van de tuin. “Veel kinderen in de buurt hebben weinig buitenruimte om veilig te kunnen spelen. Die ruimte willen wij hen hier bieden,” zegt de bewoner en geeft een van de langsrennende kinderen een high five.
De boomhut
Maar die ruimte moet nodig worden gerenoveerd. De boomhut van de tuin, “waaraan de buren ons herkennen”, is niet meer veilig en ook andere speeltoestellen zijn nodig aan vervanging toe, volgens de woongroep.
En dat is een prijzig project, want alleen duurzame en natuurlijke producten worden gebruikt én dan hebben ze ook nog voor enkele toestellen een certificaat nodig. “Daarnaast hebben we een architect ingehuurd om ons te helpen bij dit project.”
Eigen gewassen
Niet alleen kinderen genieten van de tuin. De Vogel toont de moestuinbakken, die buurtbewoners kunnen gebruiken om hun eigen gewassen te kweken. “Maar ook deze vallen bijna uit elkaar en moeten we dus opknappen.”
Groot en complex project
Makkelijk is het allemaal niet, volgens de bewoner. “Als je me anderhalf jaar geleden had gevraagd of ik zou toezeggen op zo'n groot en complex project, had ik drie keer nagedacht", zegt De Vogel lachend. “Des te gaver dat het lukt.”
In de nieuwe tuin hebben kinderen een plek om te beleven en te ontdekken. Naast het kippenhok komt nóg een kippenhok. Maar dan op kinderformaat. “Daar kunnen kinderen doen alsof ze een kip zijn.”
Het laatste geld hopen de bewoners op te halen door middel van een crowdfundingactie, fondsen en subsidie.