Weer een stroomstoring in Delft: postcodes 2612 en 2616 getroffen

Zo’n 2000 huishoudens en bedrijven in twee Delftse postcodes zaten woensdagmiddag zonder stroom. Het gaat om postcodes 2612 en 2616 bij de wijk Vrijenban en het gebied rond de Delftse Hout. De storing begon om 14:36, meldt een woordvoerder van Stedin. De storing was om 15:26 verholpen.

Foto ter illustratie | Foto: Couleur via Pixabay
 
Stedin laat weten dat er een monteur onderweg is om de storing te verhelpen. Hoe lang dit zal duren durft de woordvoerder niet te zeggen. Op de website van Stedin staat dat de verwachte eindtijd tussen 17:15 en 18:15 is.

 

Opvallend is dat er op 6 maart ook al een grote stroomstoring was in Delft. Deze trof zo’n 8000 aansluitingen. De woordvoerder zegt ervan uit te gaan dat het gewoon toeval is dat deze storingen zo snel achter elkaar plaatsvinden.

 

Bedrijven
In het getroffen gebied ligt de IKEA. Een woordvoerder laat weten dat de stroom daar even wegviel, maar snel weer aan ging.


Ook cyberbeveiligingsbedrijf Fox-IT ligt in het getroffen gebied. Daar doet de voor cyberbeveiliging belangrijke apparatuur het inmiddels weer. Wel ligt het luchtventilatiesysteem daar plat.

Update 15:36
Een woordvoerder van Stedin laat weten dat de storing om 15:26 verholpen was. Daarmee heeft de stroomstoring zo'n 50 minuten geduurd. De storing ontstond door een defecte kabel. Het defect ontstond waarschijnlijk door slijtage.